Web Üyeleri - Documentation
Select another country or region to see products specific to your location.
US

Site Management - Web Üyeleri

Web sitesinden veya mobil uygulamadan üye ol denildiğinde açılan sayfadaki zorunlu bilgiler doldurup üyelik kaydı tamamlanır. Siteye yeni üye olan kişilerin kayıtlarına Web Üyeleri uygulamasından veya Site Yönetimi uygulaması Web Üyeleri, Üye Listesi menüsünden erişebilirsiniz.
Üyenin ismine tıkladığınızda açılan sayfadan (web üye kartı)  Üyelik Bilgileri’ni düzenleyebilir, Parametreler menüsünden tanımlanan parametre değerlerini girebilirsiniz.

Parametreler üyelikte saklamak, kullanmak istediğiniz bilgileri ifade etmektedir. Bu tanımlamalar Web Üyeleri uygulaması Ayarlar bölümü kişi ve firmalar için ayrı ayrı tanımlayabilirsiniz.

Bu menüde;
Üye Adı Soyadı, bağımsız bölümleri, üyelik süreci, üyelik yetkileri, üyelik tarihi bilgileri ve eşleştirme, üyelik onaylama ve aktifleştirme işlemleri bulunur.
Sağ üstteki filtreden faydalanarak eşleşme, etap, ada, blok, kapı no, onay ve üyelik durumlarına göre listeleme yapabilirsiniz.

Eşleştir: Tıkladığınızda üye bilgileri gelmektedir. Değişik yapmak isterseniz web üye kartından işlem yapabilirsiniz. Üyenin bağımsız bölümünü buradan seçmektesiniz. Ada, blok ve kapı numarası seçimi yapıldığında kat maliki, kiracı, daire sakini , çalışan ve misafir seçenekleri listelenir ve daha önce yapılmış bir eşleştirme var ise gösterilir. Uygun olan seçenek ile eşleştirme yapmalısınız.

Onay Durumu: Üyelik durumu aktife alınan kişinin üyeliği web üyeleri uygulamasında onay bekleyenler'de listelenmektedir. Onaylandıktan sonra aktif üyeler listesinden ulaşabilirsiniz.
Üyelik Durumu: Aktif Yap butonuna tıklandığında web üyeleri uygulamasında onay bekleyenler menüsünden listelenir. Web üye kartına girerek üyeliği onaylayabilirsiniz.
Üyelik durumu pasife alındığında üyenin siteye giriş yapması engellenmektedir. Hesap silinmez ancak dondurulmuş olur.