Contents
Select another country or region to see products specific to your location.
US

Contents

Contents
Contents
#free
Standard
Created Date
12 Ocak 2013
Current Version
2.5.14
Last Update
24 Ağustos 2023

You can store your website and intranet content and publish it whenever you want. You can separate your content by groups, categories and parameters. You can add files linked to the content.

  • Versions
  • Features
  • Reviews
  • Documentation

İçerik Yönetim Sistemi

Dil Seçenekleri

Hedef kitlenizin konuştuğu dillere göre içerik hazırlayın. Farklı yazım yönü, alfabe ve yazı karakterlerine tam uyum sağlayın. İçeriklerinizin diline göre SEO dostu link oluşturun.

Özel Parametrelerle Kişiselleştirme

İçerik, kategori, bağlı dosya parametreleri ile içeriklerinizi kişiselleştirin.

İçerik Üretim İş Akışı

Planlama, prodüksiyon, geliştirme, editoryal çalışma, yayınlama, tercüme etme iş adımları ile içerik üretin.

Browser Tabanlı Görsel Editör

Boyutlandırma, kırpma özellikleri ile görsel editörü kullanın, toplu görsel yükleyin.

Language Options

Birden Fazla Dil Seçeneği

Hedef kitlenizin konuştuğu dillere göre içerik hazırlayın. Farklı yazım yönü, alfabe ve yazı karakterlerine tam uyum sağlayın. Web sitenizi hazırlarken dil ve ülke sınırlarını ortadan kaldırın.

Dillere Göre SEO Dostu Link

İçeriklerinizin diline göre SEO dostu link oluşturun. Her dil için ayrı link oluşturmanız, Google sıralamasında daha fazla yer edinmenizi sağlar ve sitenizin farklı dillerdeki görünürlüğüne katkısı olur.

Kolay Tercüme Süreci

Anadilde oluşturulan içeriğin tercümelerini planlayın. Tercüme taleplerinizi oluşturun ve tüm tercüme projelerinizi başından sonuna kadar yönetin. Tercüme edilmiş içeriği tek adımda yayınlayın.

İçerik Formatı

Ana İçerik Yapısı

İçeriklerinizi özet ve detay olarak oluşturun. Detay içeriklerinizi editör aracı yardımıyla dilediğiniz gibi düzenleyin. Detay içeriklerde Word üzerinde hazırladığınız metinlerin formatını koruyarak içeriklerinizi yayınlayın.

Alt İçerikler

İçeriğe ait alt içerikler oluşturarak web sitenizi zenginleştirin. Alt içeriklere dilediğiniz formatta dosyalar ekleyin. Farklı dillerdeki içeriklerinizi tek bir pencereden yönetin.

Liste Öğeleri

İçeriğinize maddeler halinde listeler ekleyebilir, liste içeriğini kolayca yönetip yayınlayabilirsiniz.

WYSIWYG Editor

WYSIWYG Editör ile içeriklerini online olarak düzenleyebilirsiniz. WYSIWYG Editör aracının sunduğu kolay kullanım özellikleri sayesinde içeriklerinizi hızlıca ve kolaylıkla düzenleyebilir, değiştirebilir ve yeni içerik ekleyebilirsiniz.

Forms

Herhangi bir koda gerek duymadan online formlar oluşturun ve ziyaretçi verilerinizi toplayın. Kullanıcı arayüzü sayesinde form içeriğini tamamen özelleştirin.

Metadata

İnternet sitelerinde sayfanızı tanımlamak için içeriklerinize ek olarak manuel ya da otomatik olarak sistem tarafından eklenen metadata' ları kullanın. Metadata' nın bir türü olan meta etiketleri ile arama motorları için anlamlı veriler kaydedin.

Customize contents with parameters

İçerik Parametreleri

İçeriklerinizi parametrelerle ihtiyaçlarınıza uygun ayrıştırın, filtreleyin ve organize edin. Web atölyesini kullanarak istediğiniz parametrelere göre sitenizde gösterimini sağlayın. Hedef kitlenizin işini kolaylaştırın.

Kategori Parametreleri

Kategorileri parametreler tanımlayarak yönetin. Belirli kategorideki içerikleri listelemek ya da ortak kategorideki içerikleri görmek için kullanabileceğiniz parametreler tanımlayın.

Bağlı Dosya Parametreleri

İçeriklere bağladığınız dosyaları farklı parametrelerle ayrıştırın. Bağlı dosyanın konumuna ya da işlevine göre parametresini tanımlayın, parametresine göre gösterimini sağlayın.

İlişkili İçerik Parametreleri

Belirli özelliklere göre içeriklerinizi ilişkili içerik parametreleri vasıtasıyla bir diğeriyle ilişkilendirin.

İçerik Üretim İş Akışı

Planlama

Üretim öncesi içerik talebinin değerlendirildiği, formatı, boyutu, hangi kategoriye ait olacağı gibi özelliklerinin belirlendiği aşamadır. İçeriğin gerekli olup olmadığı ve aciliyeti değerlendirilir.

Prodüksiyon

Web sitesinde yayınlamak amacıyla ya da başka amaçlar için üretilen görsel/metinsel içeriklerin üretim faaliyetlerinin tümü bu aşamadadır.

Geliştirme

İçerik üretiminden sonra gerekli revizelerin ve ilavelerin yapıldığı aşamadır. Proje ekibinin katkılarıyla yayın öncesi içeriğin son hali verilir.

Editoryal Çalışma

Üretilen içeriğin anlam ve imla kuralları açısından uygunluğunun incelendiği ve içeriğin yayına hazırlanma sürecinin yönetildiği aşamadır.

Yayınlama

Görsel ya da metinsel içeriğin yayınlandığı aşamadır. Son kontrolleri yetkili kişi yapar ve onayı ile yayınlama gerçekleşir.

Tercüme Etme

Tercümeler yayınlanmadan önce, çevirmenlerin metinleri ön izlemesini sağlayabilir, deneme sürecinde çevirileri test etmesine imkan sunabilir ve tüm tercüme projelerinizin düzenlenme, onay, revize, test ve yayın süreçlerini kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Versioning and Archiving

Sınırsız Web Sitesi Yönetimi

Web Sitelerinizin Yönetimi Tek Ekranda

Birden çok web siteniz için kullanmak zorunda olduğunuz farklı platformlardan kurtulun. Entranet ile tüm web sitelerinizi tek bir ekran üzerinden yöneterek, zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlayın.

Yorumlar

Yorum Onayı

Ürünlerinize ve içeriklerinize gelen yorumları onaylayıp yayınlayın, bekletin ya da reddedin.

Puanlama

Yorumlarınızı puanlama özelliği ile birlikte kullanın.

Fotoğraflar

Albüm Oluşturma

Fotoğraflarınızı albümler özelliği ile gruplayın. Albümlerinize metin içerikleri ekleyin, web sitenizde paylaşın.

Kapak Görselleri Hazırlama

Albümleriniz için dilediğiniz boyutlarda orta ve büyük kapak resimleri hazırlayın.

Küçük Görsel (thumbnail) Oluşturma

Küçük boyutlu thumbnail fotoğraf görsellerinizi hazırlayın.

Parametre Oluşturma

Fotoğraf ya da albüm özelliklerini, nerede ve hangi konumda gösterileceğini parametreler ile belirleyin.

Meta Etiket Ekleme

Arama motorları için değeri olan meta etiketlerini farklı diller için farklı etiketler olarak tanımlayın.

Bağlantılar

Fotoğraflarınızı ya da albümlerinizi web sitenizdeki içeriklere bağlayarak paylaşın.

Meta İçerikler

Videolar

Farklı Formatlarda Video Barındırma

Farklı formattaki videolarınızı Entranet ile sisteminize yükleyin ve web sitenizde paylaşın.

Video Portallarıyla Entegrasyon

Youtube, Vimeo, Dailymotion gibi video portallarındaki paylaşmak istediğiniz videoları web sitenizde yayınlayın.

Bağlantılar

Videolarınızı web sitenizdeki içeriklere bağlayarak paylaşın.

Ön izleme Görseli Belirleme

Videolarınız için önizleme görseli hazırlayın ve web sitenizde kullanın.

İçerik Oluşturma

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Uyumluluğu

Localizable URLs

Sayfa linklerini hedef kitlenizin bulunduğu ülkeye göre yerelleştirin. Sadece tek bir link kullanmak yerine her dile özel sayfa linki kullanarak sitenizin arama motoru optimizasyonunu arttırın.

Editing Metadata

Tüm içerikleriniz için sayfa başlığı, tanım ve anahtar kelime gibi önemli verilerinizi kaydedin ve sitenizi SEO uyumlu hale getirin.

Sitemap

Arama motorlarının site içerisinde sayfa tarama süresini azaltmak ve sayfanın arama motorları tarafından daha kolay ulaşılabilir olmasını sağlamak için Sitemap özelliğini kullanın.

HTML Code Optimization

Diğer tüm SEO gereksinimlerini kolaylıkla yerine getirebileceğiniz bu özellik sayesinde, JavaScript ve CSS sıkıştırma/küçültme ile kodun çalıştırılması için gerekli olmayan karakterleri kaldırın.

Browser-based Image Editor

Resizing

Büyük görselleri başka bir programa ihtiyaç duymadan yeniden boyutlandırabilirsiniz. Böylece sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlayabilir ve içerik yayınını hızlandırabilirsiniz.

Crop

Basit bir yükseklik ve genişlik ayarlaması yaparak görselinizi kırpabilir ve sayfa formatına uyarlayabilirsiniz. Daha sonra tekrar kullanılmak üzere hem orijinal görseli hem de düzenlenmiş dosyayı kaydedebilirsiniz.

Toplu Görsel Yükleme

İçeriklerinize ekleyeceğiniz birden fazla görseli bilgisayarınızdan ya da medya kütüphanesinden aynı anda yükleyebilirsiniz. Ayrıca yükleme sırasında tüm görselleri dilediğiniz ölçülerde aynı anda boyutlandırabilirsiniz.

İçerik Organizasyonu

Gruplar

İçeriklerinizi site içerisindeki konumuna, işlevine, kullanım amacına, türüne ya da çeşitli özelliklerine göre farklı gruplar altında toplayın ve kolaylıkla yönetin.

Kategoriler

Grupların altında, aralarında ilgi ya da benzerlik bulunan içerikleri, dilediğiniz kadar kategori ve bu kategorilerin altında alt kategoriler oluşturarak saklayın.

Metadata

İçeriklerinizi metadatalar ile etiketleyerek erişimini kolaylaştırabilirsiniz. Sınırsız key/value kullanarak kişisel kategoriler oluşturup içeriği organize edebilirsiniz.

Related Contents

Sitedeki dilediğiniz içerikleri birbirine bağlayarak metinler arası köprüler kurabilir, ziyaretçiyi ilgili bir diğer içeriğe kolayca yönlendirebilirsiniz. Böylece ziyaretçilerinizin hemen çıkma oranını düşürerek, site içerisinde daha uzun süre kalmasını sağlayabilirsiniz.

Content Tree Hierarchy

Tüm içeriklerinizi Entranet içerik havuzunda toplayın ve bu içerikleri türlerine göre sınıflandırın. Kategoriler ve gruplarında halindeki bu sıralama, sistem bünyesinde içeriğinize daha kolay ulaşmanızı ve daha rahat çalışmanızı sağlayar.

Using Keyword

Sitenizde yer alan her bir içerik için tanımlayabildiğiniz anahtar kelimeler sayesinde sitenizin arama motoru optimizasyonuna katkı sağlayın. Bu özelliği site içerisindeki tüm metin, görsel ve diğer dokümanlar için gerçekleştirebilirsiniz.

Çok İyi (0)
0%
İyi (0)
0%
Ne İyi / Ne Kötü (0)
0%
Kötü (0)
0%
Çok Kötü (0)
0%
Ortalama Puanı
Not rated yet