İş hayatında verimliliği artırmanızı sağlayacak 10 uygulama
Select another country or region to see products specific to your location.
US

İş hayatında verimliliği artırmanızı sağlayacak 10 uygulama

Akıllı telefonlar sadece sosyal hayatımızı değil iş hayatımızı da kolaylaştırıyor. Bu amaçla hayata geçirilen birçok uygulama iş hayatındaki verimliliği önemli ölçüde artırmamızı ve zamanımızı daha efektif kullanmamızı sağlıyor.

İş hayatında verimliliği artırmanızı sağlayacak 10 uygulama

İşte sizin için derlediğimiz iş hayatında verimliliği artırmamızı sağlayan en iyi 10 uygulama:

1. WeTransfer

Elimiz, ayağımız, gözümüz kulağımız olan WeTransfer bizim için listenin en başında olmayı hak ediyor. 2gb’a kadar ücretsiz dosya gönderim imkanı sunan uygulama yüksek boyutlu dosyaları iletmenin en kolay yolu.

2. Google Drive

Dosya paylaşımı için en ideal başka bir uygulama olan Google Drive’ın en iyi yanı elbette bu değil. Tüm iş arkadaşlarınızla ortam arşiv oluşturmanıza imkan sağlayan bulut tabanlı bu depolama çözümü, zaman ve mekan fark etmeden hem bilgisayarınızda hem de akıllı telefonlarınızda kolaylıkla senkronize kullanabileceğiniz bir diğer olmaz olmaz uygulama.

3. Trello

Proje yönetimi ve ekip çalışmaları için oldukça işlevsel olan bu uygulama, basit ama etkili bir çalışma yöntemine sahip. Trello üzerinde oluşturacağınız projelere ilgili ekip arkadaşlarınızı atayabilir, proje ilerleyişini takip edebilir, farklı projeleri aynı anda kolaylıkla izleyebilir ve tamamlanan projeleri rafa kaldırabilirsiniz. Yapılması gereke işlerin kolaylıkla listelenmesini sağlayan uygulama sayesinde de kim hangi işi yapacağına dair de kolayca fikir sahibi olabilir.

4. Evernote

Her daim not alarak çalışan insanların çok sevdiği ve vazgeçilmezleri arasında olan bir diğer uygulama da Evernote. Kullanıcı notlarının bulutta saklandığı uygulama, tüm notlarınıza aklı telefonunuzdan, tabletinizden ya da bilgisayarınızdan ulaşma imkanı sağlıyor. En iyi yanı ise sadece yazılı değil, video, ses ve görüntü gibi farklı dosya türlerini de notlarınıza ekleyebiliyor olmanız.

5. Pocket

Aslında Pocket, sadece iş hayatının değil tüm okurların vazgeçilmezi arasında. Herhangi bir web sitesinde gördüğünüz herhangi bir içeriği sonradan okumak veya tekrar okumak üzere Pocket’a kaydedebilirsiniz. İster telefonunuzdan ister bilgisayarınızdan kaydedin. Çevrimdışı olduğunuz zamanlarda bile Pocket listenizdeki içeriklere kolayca ulaşmak mümkün. En iyi yanı ise Pocket’a kaydedilen içeriklerin tek bir formatta saklanması. Yani kaydettiğiniz sitedeki tüm reklam ve diğer dikkat dağıtıcı formatlardan kurtularak temiz bir arayüz ile okuma zevki yaşayabiliyorsunuz.

6. Genius Scan

Uygulama sayesinde hızlı tarama işlerinize basit bir çözüm buluyorsunuz. Şöyle ki bir dosyayı acilen taramanız gerekiyor ancak ofise gidecek vaktiniz yok. Dosyanızın hemen fotoğrafını çekiyorsunuz ve uygulama görüntüleri iki boyutlu olarak JPG ya da PDF formatında kaydetmenizi sağlıyor.

7. HelloSign

Yine ofis dışında ya da tatilde olduğunuzu varsayalım. Ama acilen imzalamanız gereken bir evrak var. HelloSign ile akıllı telefonunuzun dokunmatik ekranında tüm evrakları uzaktan imzalayıp gönderebilirsiniz. Bu sayede iş hayatınızı uzaktan yönetmek de çok daha kolay.

8. LastPass

Tek bir uygulamaya girerek tüm diğer hesaplarınıza aynı anda giriş yapabileceğinizi düşünün. İşte LastPass sayesinde şifrelerinizin kayıtlı olmadığı farklı bir cihaza geçiş yaptığınızda ya da sabah işe gittiğinizde tek tek tüm hesaplara giriş yapmanıza gerek kalmıyor. Sadece LastPass uygulamasına girerek tüm hesaplarınızı tekrar aktive edebiliyorsunuz.

9. Toogle

İş hayatında verimliliği artırmak denince ilk akla gelen şeylerden biri de zaman yönetimini etkili hale getirmek. İşte Toogle da bunu amaçlıyor. İşe başladığınızda zaman sayacını aktive ettiğinizde sayaç size yaptığınız işlerin ne kadar zamanınızı aldığını gösteriyor. Böylelikle işlerinizi daha kısa sürede tamamlamak için teşvik ediyor ve verimliliğinizi artıracak yöntemleri değiştirmenizi sağlıyor.

10. Forest

Yine zaman yönetimine dair bir başka etkili uygulama. Diyelim ki bir iş için bir saatinizi ayırmanız gerekiyor ancak hiçbir şekilde dikkatinizin dağılmasını istemiyorsunuz. Hemen Forest uygulamasını aktive ediyorsunuz ve kronometreyi kuruyorsunuz.  Belirlediğiniz süre içerisinde ekranınızda bir fidan yetişiyor. Eğer 1 saat boyunca telefonunuzu kenara koyup işinize odaklanırsanız güzel bir ağaç elde etmiş oluyorsunuz. Eğer ki telefonu alıp başka uygulamaları açacak olursanız fidanı öldürmüş oluyorsunuz. Sosyal medyanın dikkat dağıtıcı etkisine karşı sevimli ve etkili bir uygulama!

Bizim derlediğimiz ve en sevdiğimiz uygulamalar bu şekilde. Sizin iş hayatında en çok kullandığınız ve tavsiye ettiğiniz uygulamaları bize yazmayı unutmayın!