En iyi 10 ücretsiz logo oluşturma uygulaması
Select another country or region to see products specific to your location.
US

En iyi 10 ücretsiz logo oluşturma uygulaması

Logonuz işinizin “yüzüdür”. Üstelik bir e-ticaret sitesi için logo ilk izlenim açısından çok daha önem kazanır. Logo, insanların markanızı görsel olarak anında tanımaları ve şirketinizin neyi temsil ettiğine dair fikir sahibi olmasına yardımcı olur.

En iyi 10 ücretsiz logo oluşturma uygulaması

Facebook’un F’sini düşünün ya da Apple’ın elmasını… Nerede görseniz markaya dair bir fikir ya da bir imaj çağrışır değil mi? İşte iyi bir logo için sizin de markanız adına akılda kalıcı, kolay anlaşılır ve mesajı doğru ileten bir tasarıma ihtiyacınız vardır.

Peki logonuza dair aklınızda bir tasarım var ancak bir grafik tasarımcı ile çalışmak için yeterli bir bütçeniz yoksa ne yapmalısınız? Bu noktada ücretsiz online logo oluşturucular devreye giriyor. Çok basit kullanıma sahip bu uygulamalar sayesinde aklınızdaki logoyu gerçeğe dönüştürmek de bir o kadar kolay.

Gelin bu uygulamalara bir göz atalım.

1. Logaster

Logaster, harika logo tasarımları oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir araç. Logaster ile birkaç basit adımda istediğiniz logoyu oluşturabilirsiniz. Size sunulan fikirlerden dilediğinizi seçebilir, eklediğiniz metni, renkleri ve simgeleri dilediğiniz gibi değiştirerek orijinal bir logo oluşturabilirsiniz.

2. Canva

Farklı sosyal medya görselleri oluşturmak isteyenlerin olmazsa olmazı haline gelen Canva, kendi logosunu tasarlamak isteyenler için de pek çok seçenek sunuyor. Üstelik bunun için herhangi bir tasarım bilgisine ihtiyacınız yok. Basit bir sürükle-bırak yöntemi ile çalışan Canva, hemen alışmanızı sağlayacak basit bir arayüze sahip. 100’den fazla şablona sahip uygulamada birkaç adımda kendi logonuzu oluşturmak mümkün. İşleminizi tamamladığınızda yüksek çözünürlüklü logonuzu farklı formatlarda ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

3. OnlineLogoMaker

Online Logo Maker sayesinde logonuza istediğiniz sembol ve metinleri ekleyebilirsiniz. Bu aracı diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise “Kendi fotoğrafını yükle” özelliği. Bir adet logo oluşturduktan sonra 500px çözünürlüğünde logonuzu ücretsiz indirebiliyorsunuz. Daha yüksek çözünürlüklü versiyonu indirmek içinse ücretli sürüm mevcut.

4. Logo Makr

Logo Makr web sitesini ziyaret ettiğinizde, logo oluşturucuyu nasıl kullanacağınızı öğreten bir video ile karşılaşıyorsunuz. Ancak aracı kullanmak zaten çok karmaşık değil. Sürükle-bırak yöntemi ile kullanabileceğiniz araç, diğerlerine kıyasla daha kısıtlı kişiselleştirme özellikleri sunsa da incelemeye değer.

5. Ucraft

Ucraft’ın logo oluşturucusu sayesinde, ekranınıza gelen çeşitli komutlar vasıtasıyla logonuzu basitçe tasarlamak mümkün. Daha çok karikatürize logolar isteyenler için ideal. Ucraft’ın en büyük avantajı ise logonuzu oluşturduktan sonra, şeffaf, yüksek çözünürlüklü ve her yerde kullanabileceğiniz PNG dosyasını ücretsiz olarak indirebiliyor olmanız.

6. Hipster Logo Generator

Hipster Logo Generator, daha genç kuşağa hitap eden alternatif tasarımlar isteyenler için ideal. Eğer bu hedef kileye hitap ediyorsanız, sizin için mükemmel bir logo oluşturucu olabilir. Üstelik kullanımı da çok kolay: Tek yapmanız gereken çeşitli seçenekler arasından alternatifleri seçmek ve logonuzu bir araya getirmeye başlamak. Bunun için hiçbir tasarım bilgisine sahip olmanız da gerekmiyor.

7. GraphicSprings

GraphicSprings bu listenin en güçlü araçlarından biri denilebilir. Sadece bu aracı kullanarak çok sayıda kişiselleştirme yapabilir ve tasarımınız üzerinde daha fazla özgürlüğe sahip olabilirsiniz. Üstelik pek çok profesyonel görsel düzenleme veya tasarım araçlarının sunduğu pek çok özelliği bulmak da mümkün.

8. Logojoy

Göz alıcı bir logo oluşturmak istiyorsanız diğer bir seçenek de Logojoy. Markanızı en iyi temsil edecek bir logo oluşturmanız için birbirinden özgün şablonlar arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Firmanızın ya da markanızın adını girdiğinizde sistem size beş farklı tasarım sunar. Bunlar arasından seçim yapıp üzerinde kişiselleştirme yaparak renklendirebilirsiniz. Size sunulan tasarımlardan memnun kalmazsanız da farklı tasarımlara göz atmak mümkün.

9. Free Logo Services

Free Logo Services, herhangi bir ödeme yapmadan bulutta kaydedebileceğiniz çok sayıda tasarım şablonuna sahiptir. Alanınızı seçerek başlayın, ardından ifadelerinizi yazın. Desen, ikon, şema veya kelime tabanlı logolar arasında seçim yapın ve ardından tercih ettiğiniz yazı tipi stiline göre filtreleyin. Renk skalanızı, tasarım düzenini ve yazı tiplerini değiştirdikten sonra logonuzu kaydedip logonuzu içeren kartvizitleri de doğrudan site üzerinde yapabilirsiniz.

10. Envato ya da Creative Market

İhtiyaçlarınıza uygun bir çevrimiçi logo oluşturma aracı bulamazsanız, önceden hazırlanmış şablonlar yardımıyla kendi logonuzu Photoshop'ta tasarlayabilirsiniz. Envato ve Creative Market gibi web siteleri, dilediğiniz gibi değiştirebileceğiniz kapsamlı bir logo şablonları koleksiyonunu seçmenize izin verir. Ancak bilgisayarınızda Photoshop gibi araçlara ve programdaki tasarımların nasıl değiştirileceğine dair bilgilere ihtiyacınız olacak. Eğer halihazırda bu araçlarla tasarım yapabiliyorsanız, bu platformlardaki logo şablonlarının kalitesi gayet yüksek olacaktır.