İyi Bir İçerik Yönetim Sistemi Nasıl Olmalıdır?
Select another country or region to see products specific to your location.
US

İyi Bir İçerik Yönetim Sistemi Nasıl Olmalıdır?

İçerik Yönetim Sistemi(CMS) bilgisayar kullanmayı bilen herhangi bir kişinin web sayfalarını kolaylıkla yönetmesini sağlayan ve kısa sürede içerik vs. gibi değişiklikler yapabilmesini sağlayan modüller bütünüdür.

İyi Bir İçerik Yönetim Sistemi Nasıl Olmalıdır?

 

İçerik Yönetim Sistemi(CMS) bilgisayar kullanmayı bilen herhangi bir kişinin web sayfalarını kolaylıkla yönetmesini sağlayan ve kısa sürede içerik vs. gibi değişiklikler yapabilmesini sağlayan modüller bütünüdür.

İçerik yönetim sistemleri aslında bir web sitesi için seçilmesine önem verilmesi gereken en ince noktadır. Yönetim ne kadar kullanışlı olursa yani sayfaya ne kadar çok ve kapsamlı müdahale noktası oluşturulabilirse sayfada önemli değişiklikler yönetim panelinden kolay bir şekilde yapılabilir ve bu da sizin için büyük kolaylık ve zaman kazancı sağlar. Yani iyi bir içerik yönetim sistemi her web sayfası için mutlaka gerekmekte ve belirli özellikleri barındırması gerekmektedir.

İyi Bir İçerik Yönetiminde Olması Gerekenler Şunlardır;

Kullanma ve öğrenme kolaylığı bir CMS sisteminde bulunması gereken en önemli şartlardan biridir. Çünkü web sayfalarını yönetmek isteyen kişinin fazla zaman kaybetme gibi bir şansı yoktur.

Gelecekte olabilecek gelişmelere uygun bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Yapıların esnek olması ve geliştirilebilir olması web sitelerinin gelecekteki yeniliklerden olumsuz etkilenmeden her türlü yeni modülü kullanabilmesini sağlayacaktır.

Kolay bir şekilde kullanıcıya özel olarak hazırlanabilmeli ve o anki kullanıcının her türlü ihtiyacını karşılayabilmesi gerekmektedir. İçeriklerin sadece blog, forum gibi şeylere bağlı olmadan kurumsal site ihtiyaçlarına da karşılık verebilmesi gerekmektedir.

Birden fazla web sitesi olan kişilerin bunların hepsini tek bir panel üzerinden yönetebilmesi büyük kolaylık sağlayacaktır. Çünkü artık web dünyası hızla geliştiği için tek bir sayfaya bağlı kalmadan yeni sayfalar da oluşturmak gerekebilmektedir. Bunların yönetimi için ayrı ayrı paneller kurmak kullanan kişiyi yoracaktır. Ayrıca web sayfalarını aynı anda tek bir ekran üzerinden güncelleyebilmek de oldukça iyi bir çalışmadır.

Güçlü haber şablonu oluşturabilmeli veya hazır haber bültenine sahip olmanız sizin için oldukça önemlidir. Web sitenizden bilgi almak isteyen kişileri bu şablona üye yaparak daha çok kullanıcı çevresi yakalayabilirsiniz.

Kullanıcıların aramalarına göre kategoriler yapabilmek için etiketleri kullanabilmeli ve yapıyı isteğe en uygun şekilde düzenleyebilmeniz gerekmektedir. Bu şekilde arama motorlarında da daha çabuk ulaşımlar sağlayabilirsiniz.

İyi bir içerik yönetim panelinin bulunması büyük bir zaruret haline gelmiştir. Basit arayüzü bulunan ve kullanımı kolay olan bir sistem ile kolayca yazı, fotoğraf, video, şablon, müzik ve dosyaları kolayca yönetebilmeniz ve gerekli durumlarda güncelleme veya değiştirmeniz gerekmektedir.

Sayfanızda bulunan üyeleri kolay ve kategorize bir şekilde takip edebilmeniz sizin için zaman kaybını önleyecek ve işinizi daha iyi yapabilmenizi sağlayacaktır. Üyelerinize aşamalar atayabilmeli ve ona göre yapılacak işlemleri belirleyebilmelisiniz.

Birden fazla video ve fotoğrafı birden fazla siteye etkin bir şekilde yükleyebilmeli ve ona göre de seri çalışmalar yapabilmeniz gerekmektedir. Video ve resimlere ayrıntılar, yani beğenme, puanlama gibi şeylere ekleyebilmeli ve bunları kolay bir şekilde yönetebilmeniz gerekmektedir.

Yorumları, web formlarını tek bir çatı altından profesyonel bir şekilde yönetebilmenizi ve ona göre düzenli ve hızlı dönüşler yapabilmenizi sağlaması gerekmektedir.