Saas Nedir?
Select another country or region to see products specific to your location.
US

Saas Nedir?

Bir hizmet sağlayıcı tarafından merkezi olarak sunucu üzerinde barındırılan bir yazılım uygulamasının; birden fazla kişi veya kurumun kullanımına sunulmasını sağlayan modeldir.

Saas Nedir?

 

Bir hizmet sağlayıcı tarafından merkezi olarak sunucu üzerinde barındırılan bir yazılım uygulamasının; birden fazla kişi veya kurumun kullanımına sunulmasını sağlayan modeldir. Bu hizmet şu demektir; Kurum olarak gereksiz maliyetlerden kurtulmak sadece ihtiyacınız olanı düşük maliyetler ama kaliteli hizmeti almak olarak denilebilir.Daha kolay bir dilden anlatmak gerekirse yapmış olduğunuz işler zaman içerisinde bir çok değişikliğe uğrayıp bambaşka haller alabilir bunun için sistemi her seferinde en baştan düzenlemek yerine yapılmış olan bir düzen içerisinden ihtiyacınız kadar olanını alarak işlerinizi yürütebilirsiniz.Peki bu sistemin avantajları neler olabilir ?

Sunucu maliyetlerinizi azaltabilirsiniz, Sisteminiz kullandığınız kullanıcı ile doğru orantılıdır.Kullanıcı azalırsa maliyette azalır ,hizmeti tek noktadan almak yerine dünyanın her yerinden alabilmenin rahatlığını size sunarak sisteminize istediğiniz zaman istediğiniz yerde ulaşabilirsiniz.

SaaS aynı zamanda bulut teknolojinden yararlandığından bu teknolojiyide yakından takip edebilirsiniz.Sizlerde kurumlarınızda bu sistemi kullanarak avantajları yakalamalısınız.

SaaS Modelinin Müşterilere Avantajları Nelerdir?

Esnek bir şekilde kullanılabilen Saas modelini kullanmanızın size nasıl bir yarar sağlayacağını açıklayayım. Çağımızda internetin olmadığı yer çok nadirr. Sizin için tasarlanmış olan yazılım üzerinden işlerinizi yürütebiliyorsunuz. Bunun için ofiste olmanıza gerek yok. Çünkü internetin olduğu her yerde erişim sağlayabilirsiniz.

İhtiyacınız olmayan hiç bir uygulamayı almak zorunda değilsiniz. Her firma aynı yazılımı kullanmak zorunda değil. Sadece ihtiyacınız olanı alarak maliyetten tasarruf edebilirsiniz.

Yazılımınızın gelişim sürecini de takip edebilirsiniz. Yeni uygulamalardan haberdar olarak size uygun olanı satın alabilirsiniz. Güncelleştirmeler alarak düzenlemeleri uygulayabilirsiniz. Sizde firmanızı rahatlatacak böyle bir yazılım istemez misiniz?