Whatsapp Satıldı
Select another country or region to see products specific to your location.
US

Whatsapp Satıldı

Sosyal medya devlerinden olan Facebook, mobil mesajlaşma ağı olan Whatsapp’ı 16 milyon dolara satın aldı. Instagram’ı aldıktan sonra Whatsapp’ı alarak güçlü bir adım atan Facebook durmayacak gibi duruyor.

Whatsapp Satıldı

 

Sosyal medya devlerinden olan Facebook, mobil mesajlaşma ağı olan Whatsapp’ı 16 milyon dolara satın aldı. Instagram’ı aldıktan sonra Whatsapp’ı alarak güçlü bir adım atan Facebook durmayacak gibi duruyor. Facebook ve Whatsapp arasındaki anlaşmada 19 milyon dolar ancak 16 milyon dolarını Whatsapp için geriye kalan 3 milyon doları ise 50 Whatsapp çalışanı için ödediğini açıkladı.

Anlaşmada imzalandı. Ancak Facebook herhangi bir vazgeçme durumunda Whatsapp’a 1 milyar dolarlık cezai ödeme yapacak.  Ama biz Facebook'tan böyle bir adım beklemiyoruz. Şu anda 450 milyondan fazla  olan Whatsapp kullanıcı sayısını 1 milyona çıkarmayı hedefleyen Mark bununla ilgili çalışmalar yapacaktır.

Satışın ardından Whatsapp tarafında köklü bir değişim olmayacağını ve bağımsız bir şekilde devam edebileceklerini de duyurdular. Öyle ki Whatsapp ofisi bile taşınmayacak. Gelecek değişimleri merakla bekliyoruz. Bakalım görelim...