E-ticaret siteleriniz için en iyi 12 ücretsiz fotoğraf düzenleme aracı
Select another country or region to see products specific to your location.
US

E-ticaret siteleriniz için en iyi 12 ücretsiz fotoğraf düzenleme aracı

E-ticaret siteleri için etkili ürün fotoğrafları ve sosyal medya görselleri oluşturmak dönüşüm sağlayan en önemli etmenlerden biridir. Kimse özensiz çekilmiş fotoğrafların bulunduğu bir e-ticaret sitesinden alışveriş yapmak istemez, tıpkı özensiz bir vitrine ve ürün raflarına sahip bir mağazaya girmek istemeyeceğimiz gibi.

E-ticaret siteleriniz için en iyi 12 ücretsiz fotoğraf düzenleme aracı

 

E-ticarette, potansiyel müşterileriniz ürünlerinizi dokunarak satın alamayacağı için görsellik her şeydir. Ancak yeni kurulan ya da kısıtlı bir bütçeye sahip bir işletmeciyseniz profesyonel bir fotoğrafçı ve grafik tasarımcı ile çalışma imkanınız olmayabilir. 


İşte bu yüzden hiç grafik tasarım ya da fotoğrafçılık bilmeseniz bile sizi adım adım profesyonel bir görsel yönetmene dönüştürecek en iyi ücretsiz araçları derledik. Fotoğraflarınız yeterince iyi olmasa bile birkaç ufak fotoğraf düzenlemesi ile çok daha göz alıcı görseller üretebileceksiniz.

1. Aviary

Adobe tarafından üretilen ücretsiz bir araç olan Aviary ile görsellerinizi telefonda ya da masaüstünde rahatlıkla düzenleyebilirsiniz. Işık ve renk ayarlamaları, kırmızı göz düzeltme ya da yüksek çözünürlüklü foto düzenleme gibi pek çok özelliği manüel olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca tüm sosyal medya kanallarına uygun olarak görsellerinizi yeniden boyutlandırabilir; eğlenceli sticker’lar ile görsellerinizi renklendirebilirsiniz. İlave özellikler için ücretli sürümü kullanmak mümkün.

2. BeFunky

BeFunky, browser tabanlı ve ücretsiz bir görsel düzenleme aracıdır. Dilerseniz ücretli versiyona da yükseltebilirsiniz. Ücretsiz versiyon ile görsel kırpma, yeniden boyutlandırma, döndürme ve ışık ayarlama ve kolaj gibi özellikleri kullanabilirsiniz. Sezgisel ve basit oluşu ve en iyi performans sahibi araçlardan biri oluşu ile dikkat çekiyor. 

3. Canva

Canva, pek çok grafiklerde, afişlerde, sosyal medya görsellerinde ve e-ticaret sitelerinde sıklıkla kullanılan ücretsiz bir araç. Browser tabanlı olan bu programın aynı zamanda kullanışlı bir mobil uygulaması da mevcut. Daha fazla özellik içinse ücretli sürüme geçmek mümkün.

4. Fotor

Fotor da browser tabanlı opsiyona sahip. Fotoğraf düzenleme ve rötuş işleriniz için ideal. Özellikle oldukça iyi bir kullanıcı deneyimine sahip oluşu, şık filtre ve efekt setleri, RAW dosyalar ile kolayca çalışma imkanı çok başarılı. 

5. FreeOnlinePhotoEditor.com

Çok basit, kolay kullanım özelliklerine sahip ve browser tabanlı bir diğer ücretsiz program da FreeOnlinePhotoEditor.com. Görsellerinizi kolayca düzenleyin, döndürün, kenarlıklar ve efektler ekleyin, görsel üzeri metinlerinizi hazırlayın.

6. GIMP

GIMP, pek çok kullanıcı için tartışmasız en iyi ve en sofistike fotoğraf düzenleme araçlarından bir tanesi. Program ile Photoshop ile gerçekleştirebileceğiniz pek çok düzenlemeyi rahatlıkla yapabilirsiniz. Program pek çok profesyonel kalitede özelliklere sahip oluşu, ayarlanabilir arayüzü, ince ayarlamalar yapabileceğiniz fonksiyonları v tamamen entegre araç setleri ile profesyonel bir sanat eseri yaratabileceğiniz bir araç.

7. Inkscape

Inkscape de bilgisayarınıza indirerek kullanabileceğiniz ücretsiz bir araç. Windows, MAC ve Linux ile çalışabiliyor. Illustrator’a yakın bir program olarak kullanılan ve vektör tabanlı çalışabileceğiniz bu araç ile fotoğraf manipülasyonundan ziyade grafikler, objeleri şekiller ve metinler üretebilirsiniz.

8. Paint.NET

Paint.NET sadece Windows ile çalışan ücretsiz bir araç. Katmanlarla çalışma, sınırsız geri alma seçeneği ve özel efektler sunan program, ayrıca eklentiler ile zenginleştirilebileceğiniz bir kullanıma sahip.

9. PhotoScape

Bilgisayarınıza indirerek kullanabileceğiniz bir diğer ücretsiz araç da PhotoScape. Oldukça geniş kapsamlı özeliklere sahip program ile fotoğraf düzenleme, kolaj oluşturma, yeniden boyutlandırma, toplu düzenleme gibi pek çok işlemi yapabilirsiniz.

10. Photoshop Express

Bir diğer Adobe ürünü olan Photoshop Express ise telefonda kullanabileceğiniz bir uygulama. Photoshop programı için ödeme yapma istemiyorsanız bu daha basit versiyonu ücretsiz kullanabilirsiniz. Elbette çoğu Photoshop özelliği yok anca halen işlevsel bir araç. Fotoğrafı programa yüklediğinizde menüden tek tıkla tüm özelliklere erişim oldukça kolay.

11. Pixlr

Hem mobilde hem masaüstünde kullanabileceğiniz ücretsiz bir diğer araç ise Pixlr. Fotoğraflarınızda sadece birkaç dokunuş ile hızlı değişiklikler yapmak istiyorsanız ideal. Uygulamanın en güzel yanı ise daha komplike işler için hazırlanan rehberler. Bu sayede programdan çok daha efektif bir şekilde yararlanmak mümkün.

12. Snapseed

Google’ın kendi fotoğraf düzenleme aracı olan Snapseed bir diğer ideal araçlardan bir tanesi. Programın ayrıca Android ve iOS uyumlu aplikasyonu da mevcut. Standart düzenleme ve boyutlandırma özelliklerinin yanı sıra pek çok gelişmiş araçlara da sahip.