CRM Yazılımı İle Müşteri İlişkilerini Geliştirme
Select another country or region to see products specific to your location.
US

CRM Yazılımı İle Müşteri İlişkilerini Geliştirme

CRM Müşteri İlişkileri Yönetimi yazılımları sadece müşteri bilgilerini kayıt altında tutarak yönetmeyi sağlayan bir yazılım değildir. Geleneksel CRM yönetiminin dışarısına çıkıp müşterileri etkin bir kolay bir şekilde yöneterek çözümlere hızlı bir şekilde kavuşmanızı sağlayan bir yazılım olması gerekmektedir.

CRM Yazılımı İle Müşteri İlişkilerini Geliştirme

 

CRM Müşteri İlişkileri Yönetimi yazılımları sadece müşteri bilgilerini kayıt altında tutarak yönetmeyi sağlayan bir yazılım değildir. Geleneksel CRM yönetiminin dışarısına çıkıp müşterileri etkin bir kolay bir şekilde yöneterek çözümlere hızlı bir şekilde kavuşmanızı sağlayan bir yazılım olması gerekmektedir. Satış, Pazarlama ve Destek faaliyetlerini kolay yönetim ile müşteri takibini hızlandırmalı ve hizmet planlama ve geliştirme konusunda size destek sağlayan bir yazılım olmalıdır. Yani doğru zamanda doğru şeyleri birbiriyle hiyerarşik bir şekilde inceleyerek en kısa yoldan müşteri çözümlerine kavuşmanız gerekmektedir.

Müşterilerinizle iletişim kurduğunuz ilk dönemden itibaren, iş teslimine kadar tüm süreçleri tek bir platform üzerinde yönetmek, satış istatistiklerini gerçek zamanlı veriler eşliğinde detaylı bir şekilde analiz edip profesyonel bir satış gücü oluşturarak ilerlemek sizin müşterilere yönelik çalışmalarınızın daha pratik ve etkin bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır. Bu bağlamda müşteri ilişkilerinizi zenginleştirmek ve ağınızı genişletmek için sosyal etkileşimlerinizi yöneterek Sosyal CRM mantığını etkin bir şekilde kullanmak gücünüzü geliştirmeniz için büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. Bu sayede daha iyi bir rekabet analiz yaparak, fırsatları değerlendirebilir ve satış kanal yönetiminizi daha verimli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aldığınız verileri doğru bir şekilde analiz ettiğiniz takdirde iyi bir teklif yönetimi sayesinde müşteri potansiyelinizde bulunan kişi veya kuruluşlara daha doğru teklifler sunarak satış gücünüzü arttırabilirsiniz.

Pazarlama süreci CRM çözümlerini en etkin bir şekilde kullanmanız gereken aşamalardan biridir. Müşterilere yönelik sunacağınız haber bültenleri, toplu mail ve smsler, kampanyalar, anketler, müşterilerinize sunduğunuz ticari planlar, bütçe planlama ve sosyal medya yönetimi birbiri ile ilişkili ve koordine bir şekilde götürüldüğü takdirde müşteri yönetimini kontrol altına almanız kolaylaşacaktır. Bu kadar durumu kolay yönetebileceğiniz bir yapı ile ilerletmeniz gerekmektedir. Çünkü birbiri ile farklı görünen bu konuları birbiri ile ilişkilendirebilmek için CRM uygulamalarından destek almanız gerekmektedir. Ayrıca İş ortaklarını, kilit müşterileri vb. aynı platformda yöneterek daha farklı modüllerle birlikte iş süreçlerinizdeki etkinliğinizi ve veriminizi arttırabilirsiniz.

Müşterilerinize destek sağlama konusunda sorun yaşamamak için müşteri aktivitelerini esnek bir şekilde tek bir ekranda yönetebilmeniz gerekmektedir. Proje yönetimi konusunda ekip kurgusu ile birlikte ilerleyerek iş dağılımını sağladığınız takdirde müşteri yönetimi aşamasında oluşabilecek sorunları minimuma indirebilirsiniz. Müşterilerden gelen destek kayıtlarını kategorik olarak yöneterek analiz ettikten sonra sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmanız ilerde karşılaşabileceğiniz sorunları büyük ölçüde azaltacaktır. Aramaları, ziyaretleri kayıt altında tutarak müşteri ilişkilerinizi değerlendirmenizi kolaylaştırabilir ve müşteri iletişimini kontrol altına alabilirsiniz.

Güncel bir CRM yazılımı ile birlikte yukarıdaki süreçleri, aşamaları geliştirerek ilerlediğiniz takdirde kendi iş süreçlerinizi detaylı ve pratik bir şekilde kontrol edip, müşteri memnuniyetini de sağlayarak iş akışı için sorunsuz bir yönetim sağlayabilirsiniz.