Neden CRM Kullanmalıyız?
Select another country or region to see products specific to your location.
US

Neden CRM Kullanmalıyız?

CRM müşteri ilişkilerini en üst safhada tutabilmek için elinizde bulunan her türlü bilgiyi kontrollü bir şekilde yönetmenizi sağlayan sistemdir. Yani müşteri ile aranızda bulunan iletişim stratejisi olarak da adlandırabiliriz.

Neden CRM Kullanmalıyız?

 

CRM müşteri ilişkilerini en üst safhada tutabilmek için elinizde bulunan her türlü bilgiyi kontrollü bir şekilde yönetmenizi sağlayan sistemdir. Yani müşteri ile aranızda bulunan iletişim stratejisi olarak da adlandırabiliriz. Bir şirketin yönetimsel anlamda birçok ihtiyacına cevap verebilen ve yönetimi sayesinde zamandan ve birçok işten tasarruf sağlayan bir sistemdir. Müşteri ilişkilerinizin rayında ilerlemesi adına CRM kullanmak mutlaka gereklidir.

Müşteri bazında bu sistemin yapabileceği çalışmaları gördüğünüzde “Neden CRM Kullanmalıyım?” sorusuna yanıt bulmuş olacaksınız. Sizin iş hayatında çalışmalarınızı yaparken müşteriyi tanımanız, onun ihtiyaçlarını anlamanız ve ona göre çalışmalar yapabilmeniz olumlu ilerleme kaydedebilmeniz için şarttır. Çünkü müşteriyi anladığınız ölçüde ona göre iyi hizmet verebilme ve ona göre ihtiyacını karşılayacak ürünler sunabilme gibi verileri tek bir sistem üzerinde paylaşabilmek her türlü iş rahatlığı ve esnekliği sağlayacaktır. 

Mesela çalışanlarınızı istediğiniz departmanda yetkilendirebilmek, onların görevlerini inceleyebilmek görev bittiğinde onaylamak, çalışma sürelerini, toplantı saatlerini, iş görüşmelerini, seyahat bilgilerinizi, rezervasyonları, fırsatları, görüşmeleri, teklifleri,  etkinlikleri ve gerekli durumlarda destek kayıt bilgilerini tek bir çatı üzerinde barındırarak bilgilerinin kontrollü bir şekilde depolanması ve güvenli bir şekilde erişilmesi sizin şirketinizin ihtiyaçlarını doğrudan karşılamaktadır.  Bunların hepsinin süreleri, zamanları, raporları ve diğer belge kayıtları sizin kontrol edebileceğiniz bir şekilde tasarlanmıştır.  Kendinize hatırlatmalar oluşturabilir ve ona göre bazı görevlerinizi ertelemeye veya işleme alabilirsiniz.  Şirket içerisindeki çalışmaları kontrol ederken çalışanların performanslarını da kontrol edebilir ve ona göre yeni stratejiler belirleyebilirsiniz.

Genel Hatlarıyla CRM Kullanmanın Avantajlarını Şu Şekilde Sıralayabiliriz

  • Müşterilerin ihtiyaçlarına göre hareket edeceğiniz için iyi ve kaliteli bir hizmet sunarsınız.
  • İletişim kopukluğu olmadan müşteriyle rahat bir şekilde anlaşmalar yapabilirsiniz.
  • Pazarlama konusunda güçlü ilerlemeler sağlayarak satışlarınızı hızlandırabilirsiniz.
  • Sistemi daha detaylı kullanarak kar oranını arttırma şansını yakalayabilirsiniz.
  • Yeni müşteriler bulma fırsatı yakalarsınız.
  • Yeni satış fırsatları oluşturma şansı yakalarsınız.